Najważniejszym spośród globalnych problemów w lwiej części miast w Polsce jest infrastruktura drogowa. Nasze miasta są nie przygotowane do tak ogromnego natężenia korków, jaki został zapoczątkowany poprzez zwiększenie się ilości pojazdów na polskich szosach. Dlatego główną z najważniejszych inwestycji jakie powinno rozpocząć niemalże każde miasto jest inwestycja w rozwój dróg i infrastrukturę komunikacyjną. Nawierzchnie drogowe i komunikacja miejska to priorytet, który pozwoli poprawić wygodę krakowian jak również poprawi integralność infrastruktury Krakowa.

Wśród innych gmin, inwestycje drogowe w grodzie Kraka mocno się wybijają. Mieszkańcy w plebiscycie opowiedzieli się za budową metra, jednak przed tym jak ono zostanie zbudowane, w rozwój komunikacji miejskiej i rozwój dróg potrzeba włożyć dużo środków . Z ważniejszych decyzji finansowych warto podkreślić:
całkowicie napędzaną elektrycznie nitkę autobusową – jedyną w kraju,
nowoczesne linie tramwajowe na Ruczaju,
w pełni przebudowany dworzec PKP wraz z centrum handlowym.
Poza tym, w planach miasto ma remont przynajmniej kilkanaście nowych dróg dojazdowych pomiędzy już istniejącymi połączeniami i naprawy istniejących tras autobusowych i połączeń podmiejskich.
Mieszkańcy napraw nie lubią – utrudnienia w poruszaniu się i dotarciu do biur przeszkadzają na co dzień. Trzeba jednak mieć jasność tego, że bez napraw infrastruktura nie może się poprawić i by mieszkało się wygodniej, wymagać trzeba cierpliwości.centrum konferencyjne Kraków
Przekazywanie środków w komunikacje to nie tylko następne drogi, ale również doskonalszej odporności powierzchnia jezdni, która będzie dłużej jak nowa i odporna. ( kolejnym z przykładów może być odporna na ścieranie nawierzchnia jezdni na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka i na zachodniej drodze Wadowickiej). Jasnym jest to, że, miasto potrzebuje dodatkowo wielu remontów i nowych pomysłów, aby poruszało się po nim wygodnie. Nie tylko autem, ale również autobusami. Ale widać wyraźnie, że całość jest na prostej trasie do tego, by Krakusom mieszkało się tu zdecydowanie miło i przyjemnie.